ДПА для 4-х, 9-х, 11 кл.











ДПА – форма контролю відповідності результатів навчання випускників загальноосвітніх навчальних закладів I, II, III ступенів.
ДПА проводиться наприкінці навчального року, з навчальних предметів, перелік яких щороку визначається і затверджується МОНУ. Проводиться у письмовій формі. Завдання для проведення атестації укладаються навчальними закладами відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, затверджених МОНУ.
Результати ДПА визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів. Бали, отримані за атестацію, виставляються окремо від річних балів. Результати ДПА заносяться у табель навчальних досягнень (4 клас), до свідоцтва про базову загальну середню освіту (9 клас), до атестата про повну загальну середню освіту (11 клас), і враховуються при визначенні середнього балу відповідного документа, а також при визначенні претендентів на нагородження золотою або срібною медаллю.



  Пам’ятка


Порядок проведення ДПА

Строки атестації в закладі освіти щороку затверджує керівник закладу освіти в межах навчального року. Завдання для проведення атестації в закладі освіти затверджує керівник закладу освіти.
Результати атестації не враховуються під час виставлення річних оцінок із навчальних предметів.
Якщо атестація проводиться в закладі освіти, оцінки за атестацію зазначаються у Протоколі державної підсумкової атестації (за формою), класному журналі та відповідних документах про освіту.
Документи про здобуття базової та повної загальної середньої освіти видаються за результатами атестації.
Контроль за проведенням атестації в закладі освіти здійснюється його засновником (уповноваженим ним органом управління у сфері освіти).
Для проведення атестації в закладі освіти створюються державні атестаційні комісії. Комісії створюються наказом керівника закладу освіти не пізніше ніж за місяць до початку атестації із затвердженням їх персонального складу.
Звільнення від атестації здійснюється відповідно до наказу керівника закладу освіти. Здобувачам освіти, звільненим від атестації відповідно до вимог, у відповідному документі про освіту робиться запис "звільнений(а)".

Апеляція
Для оскарження процедури проведення та результатів атестації в закладі освіти здобувач освіти (у разі досягнення повноліття), один із батьків або інших законних представників може подати апеляційну скаргу до апеляційної комісії протягом трьох робочих днів після визначення результатів атестації в закладі освіти.
Апеляційні комісії для розгляду апеляційних скарг щодо атестації в ЗЗСО з кожного навчального предмета створюються відповідними місцевими органами управління у сфері освіти.
Чисельність і склад таких апеляційних комісій затверджуються наказом керівника відповідного органу управління у сфері освіти.

Нововведення
Відтепер зараховувати як оцінку за ДПА сертифікати або дипломи міжнародного мовного іспиту з іноземної мови зможуть не тільки учні 11-х класів, а й 9-х.
Зокрема, 12 балів мають змогу отримати:
Учні 9-х класів. У разі наявності сертифіката або диплома, що підтверджує рівень володіння мовою А2 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В1 і вище;
Учні 11-х класів. У разі наявності сертифікату або диплома, що підтверджує рівень володіння мовою В1 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В2 і вище.
У Порядок також закладені зміни, що почнуть діяти з 1 січня 2021 року. Це обов’язкове проходження ДПА у формі ЗНО з математики для тих, хто отримує повну загальну середню освіту. Тобто випускників 11-х класів, а також учнів закладів профосвіти та студентів закладів вищої освіти, що вступали на базі 9-ти класів.

Під час вибору третього предмета ДПА в 9-му класі педрада школи обов’язково має враховувати побажання учнів ухвалюючи відповідне рішення. Цю зміну МОН передбачило у зв’язку з численними звернення до Міністерства учнів шкіл та їхніх батьків.
Обрати третій предмет можна з-поміж таких:

  • для класів, де не вивчається мова національної меншини, – біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська), інформатика, історія України, правознавство, українська література, фізика, хімія.

Немає коментарів:

Дописати коментар